1   - следећа страна

ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈЕ

Prekvalifikacije u avgustovskom ispitnom roku

školske 2019/2020. godine

·         Avgustovski ispitni rok 21.08.-27.08.2020.godine

·         Prijava ispita je moguća do 17.08.2020. godine i to lično,

poštom ili mejlom. Istim putem poslati i uplatnice (doneti

lično na ispite).

·         Maturski ispit za obrazovni profil Medicinska sestra tehničar je

25.08.2020. godine, a 26.08.2020.godine za obrazovne profile

Farmaceutski tehničar, Laboratorijski tehničar i Sanitarno-

ekološki tehničar.

·         Pripremna konsultantska nastava i vežbe će se realizovati 19. i 20.08.2020.godine u školskim kabinetima, a u dogovoru sa

organizatorima praktične nastave i vežbi i predmetnih

nastavnika.

·         Ispiti će se realizovati prvo za kandidate koji stiču uslov za polaganje maturskog ispiita u ovom roku i to 21. i 24.08.2020. prema rasporedu polaganja.

·         Za kandidate 1., 2. i 3.razreda i 4.razreda koji NISU stekli uslov za izlazak na maturski ispit, ispiti će se realizovati od 24.- 27.08.2020.

U cilju zaštite zdravlja i mera prevencije protiv respiratornih zaraznih bolesti molimo vas da poštujete utvrđene rasporede i termine ispita, konsultacija i vežbi.

Organizatori praktične nastave i vežbi

Dušica Bojić Nada Mojović Stojan Aleksov Julijana Jovanović

Едукација ученика средње Медицинске школе – Звездара

Дана 29.01.2020. године у мултимедијалној сали средње Медицинске школе – Звездара је одржана едукација ученика. Предавању је присуствовало 70 ученика са професорима. Из Института „Батут“, др сци мед. Kатарина Боричић, специјалиста социјалне медицине и академски специјалиста јавног здравља и др Марија Милић, специјалиста епидемиологије су говориле о Хуманом папилома вирусу који је узрочник готово свих случајева рака грлића материце, као и о значају примарне и секундарне превенције овог рака. Ученици и професори су показали велико интересовање за ову тему и изразили жељу и спремност да учествују и у другим сличним едукацијама.

Линк

bfd2c83f-5aa9-493d-85ab-c554831c4098.jpg

УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД - ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани родитељи,
упис свог детета у нашу Школу можете извршити на два начина:
1. без доласка у Школу, попуњавањем пријаве за упис ученика у средњу школу преко Портала еУправа (у том случају на Порталу еУправа родитељ мора да креира свој налог и да унесе податке који су школи неопходни за упис а који ће средњој школи бити видљиви, такође, преко Портала, у оквиру услуге еУпис;
2. доласком у Школу са попуњеном пријавом за упис у школу (или ћете је попунити на лицу места, у Школи) али нема потребе да доносите било који други документ у папирном облику (изводе, лекарско уверење, потврде о пребивалишту и сл.).

Упис ће се вршити 09. и 10. јула (четвртак, петак) у периоду од 08:00 - 15:00 часова.
Уколико долазите у Школу ОБАВЕЗНО је ношење маске на лицу.

Извештај са националног сајма Ученичких компанија ​

Од 17.-18.06.2020. године одржано је  национално такмичење Ученичких компанија у организацији ''Достигнућа младих'' под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства привреде Републике Србије, Америчке агенције за међународни развој (USAID), компаније TeleGroup, ManpowerGroup и JA Alumni Serbia. Ове године, због ванредног стања и пандемије Корона вируса, такмичење је одржано на даљину (online).

Као и до сада и ове године, жирију се представило 20 најбољих ученичких компанија из средњих школа широм Србије. Представљање компанија и самих производа је било путем видеа, презентација и видео линка где су чланови комапнија могли да разговарају са предствницима жирија и на најбољи могући начин представе своју компанију и свој производ.

И ове године, представник наше школе на националном такмичењу Ученичких компанија, била је компанија ''NEST’’ која се представила својом апликацијом за мониторинг амброзије под називом ''Ambrosia Alert’’. Ова апликација направљена је са циљем да се помогне све већем броју људи који пати од алрегијског ринитиса изазваног управо поленом амброзије, као једног од најинвазивнијих алергена у природи.

Компанија ''NEST’’ је ове године заузела 7. место на овом престижном такмичењу у предузетничким вештина и на тај начин ушла у топ 10 најбољих ученичких компанија за школску 2019/2020. годину. Чланови компаније су матуранти наше школе: Јована Туфегџић, Михаило Вујић и Алекса Максимовић Л4/1, Ирена Брајовић и Стефан Лоњак Л4/2.

Жири који је оцењивао ученичке компаније био је у саставу: Даница Ступар (BizLife), Сандра Влатковић (Знањем до посла), Синиша Чађо (USAID), Бојан Предојевић (Profine) и Марко Миљковић (ManpowerGroup).

У реализацији идеје ученицима су подршку и помоћ пружили представници Агенције за заштиту животне средине, Мирјана Митровић и Ана Љубичић, Клиника за пулмологију и алергологију УДК Тиршова и докторка Катарина Милошевић, као и Катедра за електронско пословање Факултета организационих наука.

У Београду, 20.06.2020.                          Александра Христић и  Лидија Чпајак

ментори компаније

5230122b-9cfb-45ed-af11-e13d752c0c51.jpg

НАШИ НАЈБОЉИ МАТУРАНТИ 2019/20.године