Дана 30 и 31.10. 2019. у Дому војске Србије, у Београду, одржан је XX Јесењи Rosa фестивал здравља.

Првог дана фестивала, ученици наше школе, у пратњи наставника присуствовали су Трибини за младе Кабинета министра без портфеља задуженог за демографију и популациону политику  „ Важност очувања репродуктивног здравља и превенција полно преносивих болести“; проф. др Славица Ђукић- Дејановић, министарка; др Марија Обрадовић, Студентска поликлиника Београд. Након успешно реализоване трибине, ученици су се упознали са садржајима фестивала и дешавањима на бини.

Присутни ученици: МС III4/3, МС III5/3, МС III6/2, МС IV2/2, МС IV3/3, МС IV5/3.

Наставници: Миливојевић Биљана, Малиш Драгица, Варајић Споменка, Ђинђић Бојана.

Другог дана фестивала, ученици наше школе, у пратњи наставника присуствовали су Трибини за младе Министарства здравља „ Превенција наркоманије“; „ Ризик од дрога са аспекта токсикологије“ проф. др Славица Вучинић, Национални центар за контролу тровања ВМА; „ Развој зависности и последице“ др Александар Вујошевић, Специјална болница за болести зависности ; „ Кривичне и прекршајне одредбе у вези поседовањем и уживањем опојних дрога“ Јасмина Станковић, заменик републичког јавног тужиоца. Након успешно реализоване трибине, ученици су се упознали са садржајима фестивала и дешавањима на бини.

Присутни ученици: IV1/3, IV2/1.

Наставници:  Поповић Јована, Пантелић Бојана, Грујичић Бојана.